![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14974070
*
nr 1497 4070
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2022
kl 20:03:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 18:21:19
1
1.000 kr
24/10 18:52:08
2
Vinnande bud
24/10 19:05:41
1
1.300 kr
24/10 19:05:41
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maj arnell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Maj Arnell
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Läs om budbetjänten
nr 1497 4070
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 18:21:19 | 1 | 1.000 kr |
24/10 18:52:08 | 2 | Vinnande bud |
24/10 19:05:41 | 1 | 1.300 kr |
24/10 19:05:41 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maj arnell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19